Среда, 08.04.2020, 01:29
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Комунальний заклад "Чоповицький ліцей"
  

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу

Бібліотека

«Ніде, як у бібліотеці,в цій живій і діяльній

енциклопедії, все ми знаходимо за допомогою бібліотекарів,

як консультантів, відповііді на всі і всякі хвилюючі питання.»

Ф. Гладков

Бібліотекар школи:

Кондратенко Олена МиколаївнаШкільні бібліотеки дають можливість кожній підростаючій дитині читати книги, задовольняючи особисті пізнавальні потреби. І зараз у роботі бібліотеки велике місце займають масові заходи. За бібліотекою залишається її специфічна функція, а саме керування читанням дітей. Треба навчити школярів ставитися до читання, як до захоплюючої але серйозної розумової роботи.

Тому у своїй роботі перш за все керуюся законами України «Про загальну середню освіту», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про національну доктрину розвитку освіти», Постановами Кабміну «Про перехід загальноосвітнього навчального закладу на новий зміст, структуру і дванадцятирічний термін навчання».

Бібліотека нашого закладу бере участь у підготовці тих заходів, шо розроблені і сплановані в наших річних планах. Ці заходи підтримують розвиток самостійності, індивідуалізації школярів, сприяють їх розвитку, виявляють їх обдарованість. Бібліотека налічує 290 читачів, обслуговує 44 вчителі, 17 класів. Книжковий фонд становить – 12509 примірників:

підручників — 4188;

художньої літератури — 3789;

періодичних видань – 6;

книговидача становить — 9502;

відвідування-3602;

компакт диски — 6.

Приміщення бібліотеки – 52 метри квадратні.

На протязі навчального року бібліотекою видано — 118 бібліографічних довідок, проведено 3 бібліографічних огляди, створено 3 списки рекомендаційної літератури.


Основні напрямки роботи:

- виховання молоді на національних традиціях;

- пропаганда бібліотечно-бібліографічних знань;

- формування здорового способу життя;

- допомога бібліотеки у профілізації навчального процесу;

- удосконалення системи виховної роботи.

На протязі року у бібліотеці були створені такі книжкові виставки:

«В країну знань», «Чи ти в лузі не калина, Україно?», «Чудеса своїми руками».

В бібліотеці оформлені тематичні книжкові полиці:

«Твори відомі і невідомі (до 120-річчя від дня народж. Агати Крісті)»,

«Вершинами творчого злету Панаса Мирного»,

«Ти себе українкою звала (до 140-річчя від д.н. Лесі Українки)»,

«Слово великого співця — Шевченка»,

«Улюблені казки нашої дітвори»,

«Мої і твої права».


Я, бібліотекар, постійно співпрацюю з вчителями-класоводами. Відвідую виховні години, разом проводимо бесіди, презентації книг. Зокрема: «Відлуння війни» (до дня партизанської слави), «В лещатах голодомору» (5-ті класи), тут була розгорнута виставка книг «Правда про голодомор – необхідна».

Зустріч з вихованцями ГПД відбулася під назвою «У світі Франкової казки» (3-А кл.), де йшло обговорення казки «Мішок хитрощів».

Під час проведення тижня дитячої і юнацької книги на виховній годині у 2 класі пройшла читацька конференція поетеси Марії Пономаренко «Жайвір», а серед учнів старших класів - бесіда про Героя Радянського Союзу Ніну Сосніну (до дня визволення Малинщини від німецько-фашистських загарбників). Цікаво і змістовно було організоване літературно-музичне свято «Без надії сподіваюсь» — до 140-річчя від дня народження Л.Українки. Увазі глядачів був представлений фрагмент драми «Лісова пісня». Бібліотекарем неодноразово підбиралася необхідна література до проведення тематичних лінійок: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Ти себе українкою звала». На початку нового навчального року постійно відбуваються екскурсії молодших школярів, де діти знайомляться із структурою бібліотеки, періодикою ,фондом і правилами користування бібліотекою. Так , з учнями 2 класу була проведена екскурсія під назвою «Книжка - це велике диво».

З учнями 6 класів було проведено анкетування. Його мета - врахувати інтереси читачів середнього віку, зокрема в періодиці. Щоб бібліотекар зміг запланувати і виписати необхідну літературу для позакласного читання, бо саме в гімназистів середньої ланки формуються смаки, обираються захоплення, які, можливо, будуть необхідні у майбутній професії. «Зоосвіт», «Однокласник», «Мої кумири» — ось що цікаво бачити нашим учням у бібліотеці. Регулярно проводжу бібліотечні уроки «Джерела інформації» (газетно-журнальний інтернет - 6 кл.), «Бібліографія і анотація» — 10 – кл., «Від шишки до книжки» - 4 кл.

При вході в бібліотеку розміщується стінгазета, в якій висвітлюються всі знаменні дати, повязані з певним поетом, письменником, політичним чи культурним діячем. А ще обовязково тут друкуються новинки літератури, яка щойно надійшла в бібліотеку. На протязі року були проведені такі біб. огляди:

1. «Мої друзі-довідники»

2. «Наша преса — на всі інтереси».

На групі продовженого дня був проведений урок-подорож "Рослини і тварини України в легендах" — 4 кл.

Шкільні бібліотеки і у ХХІ столітті не тільки збережуть за собою провідну роль в освітньому процесі школи, але і збільшать її, вирішуючи проблеми і відкриваючи перспективи інформаційних бібліотечних технологій, спрямованих на активізацію пізнавальної активності школярів.


Організація бібліотечного обслуговування

Для бібліографічного інформування використовуються індивідуальна групова та масова форми роботи. Диференційоване бібліографічне інформування — це систематичне ознайомлення читачів з новими виданнями відповідно до їхніх запитів. Пріоритетними категоріями користувачів у гімназії ЗНЗ є директор, інші представники адміністрації, психолог, керівники методичних об єднань, секцій МАНу, гуртків. Серед учнів особливої уваги потребують діти-члени секцій МАНу, а також діти «групи ризику». У бібліотеці ЗНЗ здебільшого застосовую такі форми масового бібліографічного інформування: організація виставок нових надходжень і бібліографічних оглядів, картотеки новинок, проведення днів інформації. Для зручності і оперативності ведеться зошит видачі підручників учням 1-7 кл., що дає змогу своєчасно укомплектувати молодші класи необхідною навчальною літературою.


Постійно ведеться поповнення і редагування «Картотеки підручників», завдяки якій можна швидко встановити наявність, кількість підручників. Для якісного бібліографічного обслуговування у цьому році плануємо створити нову папку «Наші таланти», поповнювати «Прес-досьє» - про видатних людей селища.

Звіт бібліотеки


Пошук
Календар
«  Апрель 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту

Copyright ZeXeL © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz