Вторник, 26.05.2020, 10:20
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Комунальний заклад "Чоповицький ліцей"
  

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу

Головна » 2012 » Март » 19 » Cемінар вчителів етики
18:30
Cемінар вчителів етики

Згідно районного плану методичної роботи на І півріччя 2011/2012н.р. 14 грудня 2011 року на базі Чоповицького ЗНВК «Гімназія – ЗНЗ І-ІІІ ст.- ЗНЗ» відбувся районний семінар-практикум  вчителів етики.

В рамках семінару учитель Кириченко Л.І. подавала урок етики в 6–А класі на тему: «Що означає бути розвиненою людиною».

Урок за типом – урок «Засвоєння нового навчального матеріалу». Чіткість його визначається логічним взаємозв’язком окремих структурних частин. Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно вчителем визначена основна мета уроку. Вона випливала із змісту навчального матеріалу, відповідала віковим та інтелектуальним особливостям учнів класу і несла в собі інформацію про кінцевий результат уроку.

Відповідно до місця уроку у  темі, що вивчається, основної мети та завдань окремих його частин тип уроку, форми і методи роботи на уроці вибрано з урахуванням особистісно-орієнтованого підходу до навчання. Вчитель надав перевагу гнучкій структурі уроку. Уміло проводилась мотивація навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяло збудженню їх інтересу до вивчення нової теми, творчої діяльності.

Зміст уроку повністю відповідав вимогам навчальної програми та змісту поставлених завдань. Так вдало була побудована робота із влучними висловами, бесіда про духовний та інтелектуальний розвиток людини. Здійснювались міжпредметні зв’язки: етика – українська література (розповідь про таланти І.Франка), бесіда про талановитих українців (учні підготували повідомлення, використавши цікаві факти із додаткової літератури). Ознайомлення з теоретичними питаннями з теми та їх закріплення проводилося за допомогою таких форм роботи: самостійна робота з підручником (читання статті в підручнику з випереджальним завданням), бесіда, словникова робота, робота з висловами відомих людей, приказками, прислів’ями, що висвітлюють дане питання. Доречною на уроці була робота з виявлення талантів у класному колективі. Кожна дитина мала змогу задуматись над тим, які вона має здібності та таланти, записуючи ці дані на пелюстках «ромашки». З усього сказаного на уроці учні за допомогою вчителя зробили висновок, який сформулювали з допомогою прислів’я, записаного на дошці: «Щоб доволі всього мати, треба гарно працювати»

  Вдало використана на уроці творча сторінка: діти показали свої таланти – читали напам’ять вірші, співали пісні, представляли свої малюнки, вишивки тощо. Формуванню естетичних почуттів сприяла творча хвилинка – уявна подорож до весняного лісу, що супроводжувалась музикою. Учитель упродовж уроку виступав у ролі консультанта, порадника. Колективна робота учнів уміло поєднувалась з виконанням індивідуальних диференційованих завдань. Запитання вчителя до учнів збуджували їх до самостійних суджень. Протягом уроку вчитель домагався від своїх учнів грамотної і повної відповіді, точних формулювань. В кінці уроку було підведено підсумок: увесь клас працював активно, з інтересом.

Оцінювання роботи учнів проводилося відповідно до критеріїв, об’єктивно й аргументовано. Учні самі оцінювали роботу своїх однокласників, аргументуючи свою думку.

З точки зору виховного впливу уроку треба відмітити особистість учителя. Спокійний тон, уважне і доброзичливе ставлення до учнів у поєднанні з вимогливістю, манера звертатись до класу, витримка – усе це передавалось дітям і слугувало еталоном людських стосунків.

Урок оцінено на високому рівні учасниками семінару під час обговорення.

Категорія: Новини | Переглядів: 553 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Календар
«  Март 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту

Copyright ZeXeL © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz